Saunarium

Sauna fińska

To tradycyjna drewniana kabina, w której panuje temperatura ok. 90 st. C i niska wilgotność powietrza. Jej zdrowotne zalety doceniali już wieki temu Skandynawowie, teraz zaś jest ona najpopularniejszym elementem wyposażenia każdego SPA, basenu, czy klubu fitness. Z sauny korzystamy siedząc lub leżąc na drewnianych ławach, podkładając pod całe ciało ręcznik.

Regularne korzystanie z sauny fińskiej w połączeniu z kąpielą schładzającą podnosi odporność organizmu i wzmacnia układ krążenia. Poza tym kąpiel w saunie intensywnie oczyszcza ciało z toksyn, poprawia przemianę materii, a także normalizuje ciśnienie krwi.

Łaźnia parowa

Kabina wykończona mozaiką i kamieniem, w której panuje prawie 100-procentowa wilgotność powietrza i temperatura ok. 50 st. C. Para wzbogacana jest odświeżającym zapachem, a dodatkową atrakcją jest zmiennokolorowe, nastrojowe oświetlenie.

Kąpiel parowa ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie górnych dróg oddechowych, jest więc wskazana przy skłonnościach do przeziębień i problemach z zatokami. Oczyszcza i zmiękcza skórę i doskonale odpręża zmęczone mięśnie. Jest także polecana osobom, które nie mogą lub nie lubią korzystać z sauny fińskiej.

Laconium

Jest to łagodna łaźnia typu parowego z delikatnie nawilżonym powietrzem, o temperaturze powietrza ok. 35 st. C. Goście korzystają z laconium siedząc na wygodnych profilowanych i ogrzewanych siedziskach, wdychając aromat ziół. Laconium ma działanie głęboko relaksujące, dzięki ciepłym ławkom, nastrojowemu oświetleniu, aromatyzacji powietrza oraz kojącej muzyce. Polecana również dzieciom i kobietom w ciąży.

Hammam

Jedyny na Podkarpaciu turecki hammam to łagodna łaźnia parowa, pełniąca jednocześnie funkcje pokoju kąpielowego, gabinetu masażów orientalnych i klasycznych oraz pomieszczeniem przeznaczonym do głębokiego relaksu na ogrzewanych kamiennych ławach.

Można z niego korzystać na wiele sposobów, zawsze jednak jest to niesamowite przeżycie – nieco egzotyczne i głęboko odprężające. Zapach i muzyka przywołuje na myśl świat z Baśni 1001 Nocy. Regeneracji podlega nie tylko ciało, ale także umysł i dusza. Skóra staje się aksamitna, miękka i doskonale oczyszczona, a umysł wprowadzony w stan błogiego ukojenia. Hammam to także dobry pomysł na spędzenie relaksującego popołudnia w gronie przyjaciół lub we dwoje.

Niektóre możliwości wykorzystania Hammamu:

– rezerwacja Hammamu dla grupy od 2 – 10 osób – pobyt w łaźni parowej z ogrzewanymi kamiennymi ławkami i stołem do masażu, z możliwością wykonania samodzielnego masażu pianą lub nałożenia na ciało maski

– rytuał AL HAMIM – tradycyjny rytuał turecki z oczyszczającym masażem pianą

– inne rytuały lub zabiegi z naszego menu: od masażu klasycznego do rytuałów takich jak Czekoladowa Przyjemność, czy Masaż Ayurwedyjski.

Ścieżka kneipp

To element do samodzielnego przeprowadzenia terapii Kneippa, czyli naprzemiennej kąpieli stóp w ciepłej i zimnej wodzie. Zabieg ten hartuje organizm i wzmacnia układ krążenia. Dno brodzików wyłożone jest kamykami – otoczakami, które zapewniają masaż stóp, a więc również receptorów zlokalizowanych na podeszwach, co poprawia funkcjonowanie wszystkich organów naszego ciała.

Strefa schładzania

Wyposażona w 2 natryski: deszczowy i z hydromasażem oraz w „lodowe oczko”, czyli studnię z zimną wodą przeznaczoną do schładzania ciała po pobycie w saunie. Stopniowe, wolne zanurzenie rozgrzanego ciała w zimnej wodzie jest całkowicie bezpieczne oraz gwarantuje przywrócenie równowagi termicznej organizmu, co jest niezmiernie ważne dla osiągnięcia oczekiwanych efektów z korzystania z saun oraz dobrego samopoczucia po wizycie w SPA.

Tepidarium

Pomieszczenie wypoczynkowe zaaranżowane w formie skalnej groty, wyposażone w profilowane leżanki z podgrzewaną kamienną powierzchnią. Tutaj można naprawdę głęboko się zrelaksować na zakończenie pobytu w SPA lub pomiędzy wejściami do sauny.

Komentarz

Twój adres e-mail ie zostanie udostępniony. Pola wymagane *